Обережно: існує цілий ряд продуктів, які собаки не повинні їсти! Ми покажемо вам, що це таке і чому вони не корисні для вашого чотирилапого друга.

Що токсично для собак?

Багато продуктів, які ми можемо переварити або до яких ми можемо не ставитися критично, можуть бути токсичними для собак. Якщо ви не впевнені в певних продуктах, краще не давати їх собаці, оскільки результатом можуть бути  діарея, блювота та симптоми отруєння. Ви можете бути у відносній безпеці, якщо не дасте собаці нічого зі столу, а вона отримає лише собачу їжу та ласощі. Однак завжди існує певна небезпека, як тільки собака виходить на вулицю без візуального контакту. Якщо відомо, що він любить їсти з землі, найкраще звернутися за порадою до ветеринара, якщо у вас є якісь підозри. 

Щоб улюбленець не отримував нічого забороненого в домогосподарстві, ми створили для вас список продуктів, які собакам заборонено їсти або вони можуть переноситися лише в невеликих кількостях:

 

Часник і цибуля

Коли мова заходить про цибулю, власники собак погоджуються, що вона не повинна бути частиною собачого раціону, але часник завжди є темою для обговорення, коли мова йде про захист від паразитів. Деякі харчуються ним, але його ефективність дуже суперечлива. Основна проблема полягає в тому, що занадто велика доза може призвести до анемії. Тому вживання часнику взагалі не рекомендується.

М'ясо

Спочатку це може здатися дивним, що застереження даються щодо м'яса, адже воно має становити найбільшу частину раціону. Якщо воно було приготовлене, вам не доведеться турбуватися про вибір м’яса. Інша ситуація з сирим м'ясом. Тут потрібно бути обережним: наприклад, сира свинина може містити вірус Ауєскі, який смертельно небезпечний для собак. З м'ясом птиці є певний ризик того, що собака може заразитися сальмонельозом. І якщо собака їсть занадто багато печінки, вона може отримати надлишок вітаміну А, що може спричинити зміни кісток.

Картопля та помідори

Картоплю можна давати тільки у вареному вигляді. Для томатів допустимі невеликі кількості, але їх краще варити, оскільки обидві рослини містять соланін, отруйну для собак речовину. Приготування нейтралізує соланін, що робить картоплю хорошим джерелом вуглеводів.

Кістки

Кістки не слід плутати з «жувальними кістками». Вони часто складаються з коров’ячої шкіри і загалом нешкідливі (крім вмісту жиру). Інша ситуація зі справжніми кістками: особливо довгі кістки домашньої птиці та дичини становлять ризик розколювання. Цей ризик значно збільшується (у випадку всіх кісток тварин), якщо їх нагріти, таким чином вони стають навіть крихкішими. Можуть виникнути внутрішні травми, запори (якщо кісток занадто багато) або проблеми з зубами.

Кофеїн

Само собою зрозуміло, що собакам не дають каву, чай або будь-які інші напої, що містять кофеїн. Без них навіть заради жарту слід обійтися! Тому що кофеїн не може перетравлюватися собаками, тому він токсичний.

Молоко та вершки

Цуценята добре перетравлюють лактозу, яка міститься в молочних продуктах. Однак у дорослому стані ця здатність знижується, і може виникнути непереносимість лактози. Якщо лактоза засвоюється недостатньо, виникають проблеми з травленням. Тому молочні продукти (на додаток до молока, вершків, сиру та йогурту) слід давати в помірних кількостях.

Нікотин

Нікотин шкідливий не тільки для людей, він також шкідливий для собак. З одного боку, це стосується пасивного вдихання сигаретного диму, але причини можуть бути зовсім інші: деякі цуценята не зупиняться ні перед чим і спробують все, що валяється. Сюди можна віднести і сигарету, тому і вона, і попільничка повинні бути поза досяжністю. Існує також небезпека, коли ви на вулиці. Наприклад, тютюн можна проковтнути, якщо випити з калюжі, в якій плавають недопалки.

Горіхи

Горіхи – гарний приклад того, що може бути здоровим для нас і шкідливим для собаки. Однак це стосується не всіх видів горіхів: взагалі можна давати фундук, каштани, мигдаль і бразильські горіхи, але вони дуже жирні. Горіхи макадамії токсичні! Також варто зупинитися на арахісі, оскільки він може викликати алергію. А ще з волоськими горіхами потрібно бути обережними, тому що на шкаралупі може утворитися сильно отруйний гриб.

Шоколад

Як і у випадку з напоями з кофеїном, усім має бути зрозуміло, що шоколад теж не для собак. У ньому міститься отруйний алкалоїд теобромін. Чим темніший шоколад, тим більша його концентрація, оскільки зазвичай у ньому більше какао. Найгірше – темний шоколад або чистий какао-порошок. Зверніть увагу, щоб цього ніколи не було в межах досяжності собаки. 

Виноград і родзинки

Будьте обережні, куди ви ставите вазу з фруктами, якщо на ній є виноград, оскільки він викликає у собак діарею та шлункові спазми. Небезпечні також кісточки абрикосів, слив і вишні. З одного боку, вони містять синильну кислоту, з іншого боку, кісточки великих кісточкових плодів можуть призвести до пошкоджень внутрішніх органів.

Якщо у вас вдома чи в саду є родзинки, щоб годувати птахів або для випічки, вони ніколи не повинні бути в межах досяжності собаки, тому що вчені підрахували, що всього лише 3 грами (на кілограм ваги тіла собаки) вже можуть мати летальний ефект.