Стійкий корм для собак з білком комах є екологічно чистою альтернативою м'ясу і особливо підходить для собак з алергією або непереносимістю. Природно відповідний видам, ресурсозберігаючий та сумісний. Чому? Дізнатися більше зараз

Білок комах у кормі для собак: стійка альтернатива

Ви іноді утримуєтеся від використання автомобіля, завжди упаковуєте щотижневі покупки в сумку або, можливо, навіть їсте вегетаріанську їжу? Якщо це так, то ви, безперечно, намагаєтеся бути більш екологічними і в інших відносинах. Тим не менш, чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що, можливо, ваші чотирилапі мешканці насправді можуть бути шкідливішими для навколишнього середовища, ніж ви?

Наскільки володіння собакою шкодить навколишньому середовищу?

У Німеччині живе 9,4 мільйона домашніх собак (джерело: Statista), і вони граються, залишаючи екологічний відбиток (лапу) у вашому будинку та саду. Один рік з життя пуделя, спаніеля та компанії створює серйозне навантаження на довкілля. Чому? Це призводить до такої кількості викидів, як поїздка туди і назад на машині з Мюнхена в Афіни. Тільки на корм для собак припадає майже дві третини цих викидів. Решта припадає на прогулянки з собаками, покупку спорядження, догляд за тваринами та утилізацію відходів. Особливо ненадійні власники собак, які годують відповідно до BARF (сирі годівлі, що відповідають біологічним видам). Це потроїть вплив на навколишнє середовище ваших чотирилапих друзів. (Аннахайм, Юнгблут, Мейлі; 2019)

Що означає для навколишнього середовища висока частка м'яса у кормах для собак?

У той час як м'яса на наших тарілках стає менше або його зовсім немає, з кормом для собак спостерігається протилежна тенденція. Все більше власників домашніх тварин хочуть забезпечити своїх вихованців їжею з високим вмістом м'яса, що іноді відбувається за рахунок клімату та природи: виробництво м'яса має прямий негативний вплив на навколишнє середовище. Понад чверть шкідливого впливу м'ясної промисловості на довкілля пов'язані з кормом для котів і собак. Якщо попит на м'ясо продовжить зростати, це означатиме, що нам потрібні додаткові ресурси, такі як енергія, земля та вода, використання дедалі більшої кількості пестицидів та виробництво більшої кількості відходів. (Окін, 2017)

Білок комах: інновації на ринку кормів для собак

Ось уже кілька років вчені у всьому світі все більше уваги приділяють цьому стійкішому джерелу білка. Хоча багатьох людей по всій Європі, Північній Америці та Австралії (як і раніше) відштовхує ідея комах, що повзають, в якості закуски, проте нашим чотирилапим супутникам зовсім незнайома ця реакція бридливості. Саме навпаки: білок комах у кормі для собак відповідає виду і особливо смачний.

Перевага 1

Білок комах безпечний для довкілля

Білок комах є екологічно чистою альтернативою тваринництву. Корм для собак з білком комах, наприклад, MERA puresensitive Insect Protein , може вимагати деякого звикання для нас, але це не стосується самих собак.

Перевага 2

Стійкі джерела білка

Комахи є відмінними джерелами білка та поживних речовин і є високоякісним ресурсозберігаючим замінником м'яса в кормах для собак.

Перевага 3

Підходить для різних видів та смачний

Екологічно безпечний альтернативний корм має фантастичний смак і просто підходить для різних видів тварин. Більше того: це більш підходить для виду, ніж вегетаріанська дієта для собак, яка часто викликає дефіцит поживних речовин у наших чотирилапих друзів.

Перевага 4

Жодних страждань тварин через комах

Для власників собак-вегетаріанців комахи як джерело білка з етичної точки зору представлені в кормі краще, ніж м'ясо. Так як повзаючи тварини утримуються відповідно до вигляду і не зазнають жодних страждань при розмноженні.

Перевага 5

Особливо хороший рівень переносимості

Корм ​​для собак з білком комах особливо гарний для собак з непереносимістю або харчовою алергією. Сухий корм Insect Pro, наприклад, особливо підходить хворим і дуже чутливим до їжі собакам, а також власникам, які дбають про навколишнє середовище.

Чому комахи виробляють менше викидів, ніж тварини?

Весь життєвий цикл від личинки до мухи триває не менше 2 місяців. Отже, він набагато коротший, ніж для яловичини, курки і т. д. Одну тонну личинок мух можна виростити лише за 2 тижні – на площі, приблизно розміром з середню спальню. Викиди майже не утворюються. Великій рогатій худобі, однак, потрібно набагато більше місця для розведення та вирощування, і вона виділяє багато парникових газів. (Протикс, 2020)

Чому білок комах є ресурсозберігаючим?

Розведення комах також зберігає наші водні ресурси. Для виробництва 1 кг білка личинка чорної львинки використовує всього 4% води, необхідної для виробництва такої ж кількості білка у великої рогатої худоби. (Мільєтта, Лео, Руберті, Массарі) Це тим більше вражає, якщо врахувати, що понад дві третини прісної води у всьому світі використовується для сільського господарства. І останнє, але не менш важливе: обробка комах дуже проста. Більшість личинок і повзунів подрібнюють і вживають у їжу цілком. Проте лише половина корови чи курки їстівна.

Чи потрібні гормони та антибіотики при розведенні комах?

Ні. Оскільки комахи набагато менше контактують зі своїми господарями, ніж «класична» худоба. Згідно з сучасними науковими даними, багато їстівних видів комах, такі як чорні левині мухи, зазвичай не є переносниками хвороб і самі дуже стійкі до впливів навколишнього середовища. (Шумо, Осуга, Хаміс та ін., 2019) Ось чому практично немає ризику передачі інфекційних захворювань людям, на відміну від того, який буває при вирощуванні великої рогатої худоби під час спалаху коров'ячої енцефалопатії. (ФАО, 2019 р.)

Як комахи живуть з погляду харчування та фізіології?

Комахи постачають цінний білок у вигляді незамінних амінокислот. У той же час личинки чорної левової мухи забезпечують корм для собак важливими жирами: моно- та поліненасиченими жирними кислотами, що зміцнюють імунну систему, а також насиченими жирними кислотами, що створюють енергію. (van Huis, 2013) Вміст жиру та білка у комах може незначно змінюватись в залежності від виду, способу приготування та корму. (Wang, Shelomi, 2017) Їстівні комахи також містять велику кількість цінних мікроелементів, таких як цинк та залізо. Тому вони природно доповнюють корм для собак багатьма важливими поживними речовинами. (Ван Хьюїс, 2013 р.)