Незалежно від того, цуценя чи літній собака, маленький чи великий, хворий чи активний собака – що стосується харчування, кожен має свої індивідуальні вимоги. Ми показуємо вам, як виглядає здорова дієта собаки

Вікове харчування для собак

Потреби в поживних речовинах молодих, дорослих і старих собак іноді значно відрізняються один від одного. Тому є корми для цуценят, для дорослих і для собак похилого віку. Цуценята потребують особливо поживної дієти, адже їм потрібно багато енергії для росту. До 4-го тижня життя вони забезпечуються всім необхідним через молоко матері. Щоб це подіяло, під час вагітності слід скорегувати харчування суки. Особливо багатий протеїном корм забезпечує оптимальний догляд за молодняком із самого початку. У перші кілька днів це включає унікальний склад молока, який називається молозиво і забезпечує комплексний імунний захист. Але якщо приблизно через чотири тижні молока не вистачить усім цуценятам, все частіше переходять на тверду їжу. Перед тим як вони торкаються миски матері, кожному цуценяті слід дати свою власну миску. Спеціальний корм для цуценят гарантує, що малюки не виснажаться так швидко і отримають усі важливі поживні речовини, необхідні їм у найближчі місяці.

Коли саме час переходити на корм для дорослих собак, залежить від їхнього розміру: малі собаки вже повністю дорослі приблизно у сім місяців, тоді як для собак середнього розміру це займає в середньому дванадцять місяців. У великих порід розвиток іноді навіть триває до 20 місяців. Тому, крім спеціального корму для цуценят, МЕRА пропонує також корм для молодих собак. Його можна використовувати для великих тварин з 6-го місяця, щоб забезпечити помірний ріст.

У великих собак потрібно враховувати ще більше, коли справа доходить до їхнього годування: бажано не тільки переходити на корм для дорослих собак пізніше, але й переходити на корм для літніх собак набагато раніше, ніж для маленьких собак. Причиною цього є їхня значно коротка тривалість життя. У сім років слід вже рахуватися з ознаками старіння, а маленька собака ще в розквіті сил. Але навіть якщо мова йде про харчування маленьких собак, потрібно врахувати кілька речей, як показує наш посібник із правильного годування маленьких собак.

Як часто я повинен годувати?

Дієта собаки, яка відповідає виду, включає в себе ряд пунктів. Обов’язкова умова – якісний корм з цінними інгредієнтами. Правильна кількість і скоригований інтервал годування також мають вирішальне значення. Орієнтуйтеся на рекомендації по харчуванню вашим кормом і розділіть добовий раціон на відповідну кількість порцій: цуценятам у віці від восьми до шістнадцяти тижнів слід давати чотири порції їжі на день. Часте годування можна пояснити тим, що у молодих собак ще дуже маленький шлунок. Їх потреби необхідно поповнювати протягом дня, щоб рости здоровими. Тільки коли їм виповниться п’ять місяців, їм достатньо, якщо вони отримують їжу лише тричі на день. Через один-два місяці його можна нарешті скоротити до двох годувань на день. Це знову змінюється, коли собака старіє або хворіє. Тоді є сенс знову розширити раціон до трьох-чотирьох раціонів, щоб розвантажити травну систему. 

Порада:  хоча кількість годувань для молодого собаки зменшується, коли він стає старшим, окремі порції повинні ставати все більшими й більшими, щоб дієта собаки була успішною. Відповідні рекомендації щодо годування є корисними, але люди завжди повинні перевіряти свою тварину окремо. Залежно від того, скільки їй потрібно фізичних вправ, чи багато часу вона проводить у приміщенні чи на вулиці, чи має коротку чи довгу шерсть, можливо, потрібно буде скоригувати раціон, щоб оптимізувати його. Занадто мала порція може призвести до дефіциту поживних речовин і симптомів дефіциту, тоді як занадто велика порція може призвести до надмірного росту.

Сухий корм, вологий корм чи BARF?

Як виглядає ідеальне харчування собаки і яка їжа підійде моєму чотирилапому другу? Безліч людей задають собі ці питання. Найпопулярнішим є сухий корм, який доступний для будь-якого віку і в численних варіантах. У MERA ви знайдете, наприклад, беззерновий корм для собак, корм з білками комах або корм спеціально для чутливого шлунка. Перевага сухого корму полягає в тому, що потрібна значно менша кількість їжі, і вона не псується в мисці так швидко, як вологий корм. З іншого боку, це має перевагу в тому, що завдяки своїй соковитій м’якоті він забезпечує краще постачання рідиною та її легше їсти. Цей момент особливо важливий для літніх тварин з проблемами зубів. Суху їжу важче пережовувати, ніж вологу, тому в деяких випадках це краще. Тоді навіть у похилому віці можна гарантувати дієту собаки, яка відповідає виду.

До форми харчування собак, яка відома під терміном BARF, слід ставитися критично. Це означає, що собаку годують сирими інгредієнтами. Типова їжа BARF складається в основному з сирого м’яса, сирих фруктів і овочів, кісток і добавок. На перший погляд це може здатися здоровим, але харчування для собак, яке насправді забезпечує тварину всіма важливими поживними речовинами в правильній комбінації, можливе лише за умови відповідності складу. Досвід показує, що часто це не так. Усім, хто не займається інтенсивно харчовими потребами собаки та регулярно проводить огляди у ветеринара, краще покластися на високоякісний класичний корм для собак.

Що входить в корм для собак?

Необхідною умовою здоров'я собаки є їжа, яка містить усі важливі поживні речовини в достатній кількості. До них належать білки та жири (включаючи омега-3 жирні кислоти), а також вуглеводи та клітковина. Крім того, є мінерали, а також жиророзчинні та водорозчинні вітаміни. Для здорового раціону собаки важливо, щоб інгредієнти були в збалансованому співвідношенні. Ця проблема часто виникає з BARF. Це може швидко призвести до дефіциту або надлишку пропозиції. Щоб забезпечити здорове харчування, безпечніше покладатися на високоякісний корм для собак. Якщо ви годуєте MERA, ви можете розраховувати на збалансоване співвідношення і створити найкращі умови для свого чотирилапого друга.

Порада: який найкращий корм для собак?

Не можна в цілому сказати, який корм для собак найкращий. Здорове годування собаки можна досягти як сухим, так і вологим кормом або BARF. Усім, хто не хоче інтенсивно займатися харчовими звичками наших чотирилапих друзів, найкраще підійдуть високоякісні готові до вживання корми. Вибір великий і пропонує правильний корм для собак для кожної вікової групи та особливих вимог. Зверніть увагу на те, що підходить вашій собаці, що смакує і корисно для неї. Цим ви можете зробити життя собаки більш щасливим.