Недостатня вага може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям. Ми розкажемо вам про її причини 

Скільки повинна важити кішка?

Хоча вага кішок варіюється не так сильно, як вага собак, універсальної ідеальної ваги не існує. Самка сіамської породи може важити 2,5 кілограми, а самець мейн-куна - 9 кілограмів. Вирішальними факторами є, з одного боку, стать та порода, а з іншого - загальна статура кішки. Якщо виходити із типового домашнього улюбленця, середня вага становить 3,5-4,5 кг. Але особливо у домашніх кішок існує велика різниця у вазі через їхню помісь. Тому об'єктивна оцінка стану кішки має вирішальне значення.

Як визначити, що у кішки недостатня вага?

Якщо ще не очевидно, що кішка надто худа, є два способи судити про це.

Первірка на ребрах

По-перше, ви можете зробити тест на ребрах. Кінчиками пальців з легким натиском проведіть з боків ребер кішки. Якщо ви не відчуваєте ребер, кішка має надлишкову вагу. Якщо ж, навпаки, ви дуже чітко відчуваєте кожне ребро, то ваша кішка, швидше за все, у неї недостатня вага. В ідеалі ви повинні відчувати тільки ребра, але між ребрами та хутром має бути шар жиру.

Візуальне оцінювання

Окрім перевірки на реберах, ви можете провести візуальну оцінку стану кішки. Це зробити складніше, якщо у кота багато шерсті. Це може легко приховати справжні пропорції. Однак із короткошерстими кішками добре працює такий метод. Подивіться на кішку зверху. Бічний силует має бути відносно прямим. Викривлення назовні або всередину вказують на надмірну або недостатню вагу. Потім подивіться на свого улюбленця збоку. Він повинен мати невеликий живіт. Якщо не видно, тобто нижня лінія пряма, є небезпека, що кішка занадто худа.

Чому моя кішка занадто худа?

Недостатня вага може мати безліч причин. Найбільш поширеними причинами надмірної худорлявості кішки є:

  • Погана якість продуктів харчування
  • Зараження паразитами через глистів
  • Проблеми із зубами
  • Тепло
  • Виховання кошенят
  • Високий рівень стресу
  • Похилий вік
  • Хронічна ниркова недостатність
  • Котячий лейкоз

Що робити, якщо у кішки недостатня вага?

Якщо кішка відмовляється від їжі або втрачає вагу за відносно короткий проміжок часу, слід звернутися до ветеринара. Причиною втрати ваги може бути хвороба, серйозні проблеми із зубами чи зараження паразитами. У цих випадках потрібна медична допомога. Проте, найімовірніше, це буде "домашня проблема", яку ви зможете вирішити самостійно.

Перевірте раціон харчування

Насамперед, необхідно перевірити раціон харчування кішки. Неякісний корм може вплинути на прийнятність кішки, і він не забезпечить її всіма важливими поживними речовинами. Кішка не тільки втрачає вагу, але й послаблюється її імунна система, що робить її вразливою до хвороб.

Завжди вибирайте високоякісний корм для котів. Це цілком може бути сухий корм, але більшість кішок віддають перевагу вологому корму в якості основної їжі. У нього більше запаху, що може бути важливим критерієм, особливо для кішок з ослабленим чуттям. Він також ближчий до природного раціону кішки завдяки високому вмісту вологи. Багато власників кішок вибирають змішане харчування. Двічі на день кішка отримує вологий корм, а в проміжках – миску сухого корму чи ласощів. Це дозволяє кішці отримувати більшу частину води з корму та задовольняти потребу в їжі протягом дня.

Уникайте стресових ситуацій

Відомо, що стрес впливає на шлунок. Це стосується як людей, так і котів. Якщо ваша кішка надто худа, подумайте, можливо причиною цього є стресові ситуації. Це відбувається, наприклад, у тому випадку, якщо кішці не надано місце, де вона може усамітнитися. Для цього ідеально підходить висока кігтеточка. Крім того, бажано мати в будинку два або три спальні місця, щоб у кішки був вибір. Стрес також може бути викликаний надто сильним шумом. Сюди відноситься гучна музика, а також галасливі діти, які також можуть чіплятися або постійно дратувати кішку. Також враховуйте, що брудний лоток може спричинити стрес або дискомфорт, оскільки кішки дуже вибагливі у цьому питанні.

Спека та вагітність

У некастрованих кішок тічка буває приблизно двічі на рік. У цій фазі вони особливо люблять самців, про що відкрито заявляють, жалібно плачучи. Крім того, вони катаються по підлозі та поширюють запах, який надзвичайно привабливий для котів-самців. Через ці гормональні коливання як для самок, так і для самців, нормально забувати про необхідність частого прийому їжі. У кожному конкретному випадку слід вирішити, чи ситуація терпима як для тварини, так і для вас, і чи варто розглядати можливість кастрації.

Якщо відбулася в'язка та кішка вагітна, необхідно також враховувати вагу та енергетичні потреби кішки. Зазвичай кішка починає створювати резерви для енерговитратної фази ссання вже з другого тижня вагітності. Тому з цього часу раціон харчування повинен бути скоригований в сторону збільшення