Багатьом власникам собак знайоме таке явище: шерсть улюбленця раптово набуває рудий відтінок, а у світлих собак знебарвлені ділянки на губах і лапах. Перше, що підпадає під підозру  - інгредієнти в їжі, але це науково не доведено.

 

Зміна кольору в області губ і лап

У собачій слині є так звані порфірини. Вони, серед іншого, є частиною червоного пігменту крові та містяться у всіх рідинах організму собак, але особливо в слині та сльозах. Коли собаки облизують лапи, губи або інші частини тіла, ці білки залишаються в шерсті та реагують з киснем повітря, утворюючи червонуватий пігмент. Певною мірою ці зміни кольору цілком природні та неминучі. Однак, якщо вони виникають у крайньому ступені, вам слід звернутися до ветеринара, щоб з’ясувати, чому собака збільшила виділення слини або частіше облизує певні частини тіла.

 

На хутрі відливає червоний колір

Часто підозрюють, що каротиноїди та мідь відкладаються в хутрі та надають йому червонуватого відтінку. Але це хімічно і фізично неможливо, оскільки жиророзчинний каротин не може зберігатися в білковій структурі волосся. Нестача міді насправді має протилежний ефект: мідь, разом із тирозином, необхідна для формування здорового волосся. Якщо одна з двох речовин відсутня, волосся відростає знову з неправильною пігментацією (Zentek & Meyer, 1991).

 

У чому причина рудого відтінку шерсті собак?

У переважній більшості випадків неправильна пігментація не пов’язана з дефіцитом поживних речовин. Так які ж чинники можуть впливати на колір шерсті?

 

Фактори навколишнього середовища

Якщо волосся росте зі шкіри звичайного кольору, а відтінок помітний лише на кінчиках, це не може бути наслідком недостатнього харчування. У цих випадках рудий відтінок зумовлений різними факторами навколишнього середовища. У дослідженні Катрін Буш-Кшеван та її колег (2004) було показано, що ультрафіолетове світло, підвищена температура і вологість мають помітний вплив на забарвлення шерсті. Ультрафіолетове світло в першу чергу призводить до освітлення шерсті через руйнування фарбувальної речовини меланіну, що призводить до рудого відтінку у темних собак.

 

Світло

Також було доведено, що певні довжини хвиль сонячного світла викликають жовтий відтінок у шерсті. Оскільки шерсть має однакову біохімічну структуру, цілком можливо перенести це на жовте забарвлення шерсті білих собак. Крім того, вищезгадане дослідження показало, що підвищення температури і вологості призводить до тимчасового потемніння шерсті приблизно на 24 години.

 

Собака треться

Механічний вплив на шерсть також може бути причиною зміни кольору. Собака треться шерстю об різні поверхні, шерсть стає ламкою, а світло більше не заломлюється, як зазвичай, тому шерсть набуває рудуватого відтінку. Після наступної зміни ворсинки шерсті відростають неушкодженими і знову шерсть набуває свого початкового кольору.

 

Наша порада

Якщо ваша собака має неприродній рудий відтінок шерсті, замініть корм, оберіть раціон MERA - це активізує обмін речовин і прискористь процес линьки.